KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 6354024
nr 635 4024
Aron Gerle
(1860-1930), Sverige
Pastell, Aron Gerle (1860-1930), osignerad, Oscar II, 45x30
Aron Gerle, svensk målare och grafiker född 1860, död i Stockholm 1930.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 19 april 2010
kl 17:19:56
17/4 20:03:14
18/4 18:26:35
1.500 kr
Aron Gerle
Läs mer om Aron Gerle